Nietrzymanie moczu po porodzie

Author: | Posted in Zdrowie No comments

Coraz więcej pań, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Wibrator mini do ćwiczeń mięśni kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z pań decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niezwykle prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym odpowiedniej, bo ćwiczenia dają wówczas lepsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie ważną kwestią są także treningi oddechowe, jakie trzeba później jak najczęściej powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w głównej mierze paniom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo prędko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się porządnie. Wiele pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też dokuczliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.